Limonlu su ve sağlığınız için ne anlama gelebilir?

Limonlu su ve sağlığınız için ne anlama gelebilir?

Ocak 10, 2021 0 Yazar: admin

Limonlu su, su ile birlikte içebileceğimiz en sağlıklı içeceklerden biridir. Taze sıkılmış limon suyunun eklenmesi suyu daha da sağlıklı hale getirir. Limon tüm sağlıklı besinler ve özellikle vitaminler, mineraller ve diyet lifi açısından zengindir. Ek olarak, çok az kalori içerir veya hiç içermez, bu nedenle fazla kilosu hakkında bir şeyler yapmak isteyenler için de mükemmeldir. Limonlu su bundan çok daha fazlasını yapar. Sağlığımızı iyileştirir, bizi her türlü rahatsızlığa karşı korur ve ayrıca lezzetlidir.

Kısacası, düzenli limon suyu içmek sağlığımız için ne yapabilir?
Limonlu su özellikle B ve C vitaminleri ile potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi önemli mineraller açısından zengindir. Ek olarak, limon suyu nispeten büyük miktarda protein, pektin ve güçlü antioksidanlar içerir. İkincisi, bizi vücut hücrelerimize zarar veren, hasta eden ve doğal yaşlanma sürecimizi hızlandıran serbest radikallere karşı korur. Pektin ise bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Sonuç olarak, yaygın rahatsızlıklara ve özellikle soğuk algınlığı, grip, korona, solunum yolu enfeksiyonlarımız ve bronşite karşı daha iyi korunuruz.

Limonlu su, özellikle organik olarak yetiştirilen limonlardan sağlıklıdır
Her zaman organik olarak yetiştirilmiş limonlardan taze sıkılmış limon suyu kullanın. Pestisitler ve sağlığınız için zararlı olan diğerleri gibi zararlı maddeler içermezler.

Aç karnına limonlu su için
Yarım limonun suyunu büyük bir bardak ılık suya karıştırın. Sıcak suyu soğuktan daha kolay emeriz. Tercihen bunu kahvaltıdan önce iç. Bu, yağ yakımınızı anında istenen hıza getirir, böylece daha fazla depolanmış yağ yakarsınız ve daha kolay kilo verirsiniz.
Limon suyu daha fazla yağ yakmanıza ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olur
Limonlu su her derde deva değildir, ancak sağlıklı ve doğal bir diyete entegre edilmiştir, daha fazla depolanmış yağ yakmanızı ve daha kolay kilo vermenizi sağlar. Sadece yağ yakımınızı harekete geçirmekle kalmaz. Limonlu su, daha az yemeniz için hızlı bir şekilde uzun süreli bir tatmin hissi verir. Ayrıca iyi bir sindirim ve sağlıklı bir bağırsak florası sağlar. Aynı zamanda, genellikle tatlı ve sağlıksız atıştırmalıklar için iştahınızı da azaltır.
Limonlu su vücudunuzu arındırır
Limon ve limon suyu, vücudunuzu, vücut dokunuzda biriken tüm (toksik) atık ürünlerden arındırmaya yardımcı olur. Sağlıksız beslenmemizin, birçok vücut işleminin ve daha yoksul yaşam ve yaşam ortamımızın sonucudur. Böylelikle vücut hücrelerimizin yanı sıra vücut doku ve organlarımıza da ciddi zararlar vermiş oluruz. Bu atık ürünlerin parçalanması ve bertarafı ile birlikte daha fazla yağ da alınır. Limon suyu, daha fazla enzim üreterek karaciğerimizin işleyişini harekete geçirir. Limonlu su aynı zamanda güçlü bir idrar söktürücüdür ve idrar yolumuzu toksinlerden arındırır. Bu aynı zamanda pH değerimizi tekrar dengeye getirir ve bu da bakteri büyümesini önemli ölçüde yavaşlatır. Bu, esas olarak idrar yolumuzun kötü ve ağrılı enfeksiyonları riskini azaltır.
Limonlu su sindirimi iyileştirir
Limon suyu mide sularınıza benzer bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda sindirim sistemimizi temizler ve bağırsak floramızın sağlığını iyileştirir. Bu önemlidir çünkü bağırsak floramız hem fiziksel hem de zihinsel sağlığımızın temelidir. Limon suyu ayrıca kabızlık, kabızlık, (mide ekşimesi) asit, reflü ve şişkinliğe yardımcı olur. Sabahları sindirimimizi hızla yeniden başlatır, nemlendirir, safra sıvısı üretimini uyarır, düzenli ve pürüzsüz bağırsak hareketleri sağlar.

Limonlu su vücudunuzu nemlendirir
Ve bu önemli çünkü kurumamıştık. Esas olarak su ve nemden oluşuyoruz. Bu nedenle diyetisyenler günde en az 2,5 litre su içmemizi önermektedir. Çoğumuz, nötr tadı nedeniyle çok az su içiyoruz. Limonlu su mükemmel bir alternatiftir. Sıvı dengenizi dengede tutmak için kahvaltıdan önce değil, gün içinde de limonlu su içiyorsunuz.

Limonlu su bağışıklık sisteminizi güçlendirir
Limon suyunda, bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve böylece soğuk algınlığı, grip, korona, solunum yolu enfeksiyonları ve bronşit riskini büyük ölçüde azaltan çok sayıda C vitamini buluyoruz. Limon ayrıca bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve doğal direncimizi artıran bir mineral olan çok miktarda demir içerir.
Enerji seviyenizi yükseltir
Limonlu su size anında enerji verir ve günün başında ruh halinizi iyileştirir.

Limon suyunun diğer sağlık yararları
Limon ve limon suyunun sağlık açısından daha fazla faydası vardır:

Güçlü bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir: limon, zararlı ürik asidi eklemlerimizden uzaklaştırır. Ürik asit, iltihabın ana nedenlerinden biridir. Romatizma, osteoartrit ve artrite iyi gelir.
Antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir: soğuk algınlığı, grip, korona, solunum yolu enfeksiyonları, bronşit, boğaz ağrısı ve larenjit ile savaşmaya yardımcı olur
Vücudunuzu alkalileştirir: Limonun tadı ekşidir, ancak yiyebileceğimiz en alkali gıdalardan biridir. Çok fazla asitli yiyecek yemek obezite, iltihaplanma, şeker hastalığı ve Alzheimer hastalığına neden olur.
Mukus oluşumunu azaltır
Taze bir nefes verir: limon nefesini tazeler ve ağız bakterileriyle savaşır. Daima limon suyu veya limon suyu kullanın. Seyreltilmemiş sitrik asit diş minesimizi etkiler.
Beyninizi güçlendirir: limon, sağlıklı bir beyin ve güçlü sinirler sağlayan iki önemli mineral olan magnezyum, potasyum ve magnezyum açısından zengindir. Limon suyu stres, endişe ve depresyonla savaşmaya bile yardımcı olur. Ruh sağlığımıza özen gösterir ve konsantrasyonumuzu geliştirir.
Sivilce veya sivilce olmadan genç ve sağlıklı bir cilt sağlar: Düzenli olarak sivilce veya sivilcelerden muzdaripseniz, aç karnına limonlu su içmek şiddetle tavsiye edilir. Limon, güçlü antioksidanlar ve kolajen içerir. Cildimizin doğal yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olan ve böylelikle yaşlılık lekelerine, kırışıklıklara ve kaz ayaklarına karşı yardımcı olan iki madde.