• Künyemiz
  • İletişim
  • Reklam Servisi
  • Anasayfam Yap Sık kullanılanlara ekle RSS

YAZARIN PROFİLİ İÇİN TIKLAYIN

YAZIYI SOSYAL MEDYADA PAYLAS


Özellikle havaların ısındığı bu günlerde trafikte  hareketlilik başladı. Kazalar daha da hızlandı.  Samandağ’da yaşayan insanlar olarak her gün kaza haberleriyle sarsılıyoruz. Tanık olduğumuz duyduğumuz  onlarca kaza ölümlü kazalardır. Deniz yolunda motorun üzerine çıkanlar, yarış yapanlar.. iğne deliğinden geçer gibi   araba aralarından geçmeler.. Kazaya davetiyedir. Yol kenarında park eden kamyonlar(genelde bir şeyler satmaya çalışıyorlar) sürücülerin görüş mesafesini kapatmakta ve kazalara davetiye çıkarmaktadır. İçkili sürücüler,sorumsuz sürücüler kazalara davetiye çıkarmaktadır. Samandağ’da yıllarca trafik lambası bile yoktu. Bugün kısmi olsa da lambalar konuldu. Trafik ışıkları maalesef Samandağ’da  tek başına trafik kazalarını önlemeye yetmiyor. Samandağ’da sadece trafik ışığı değil farklı sinyalizasyon lambaları gerekiyor. Sadece sinyalizasyonda değil.Alternatif  yolların yapılması gerekiyor. Çevre yolunun derhal faaliyete geçirilmesi gerekiyor.

 “Ali ilhan Fırıncı’nın dediği gibi “Üzülmek çözüm değil, bir şeyler yapmak gerek... Birkaç serseri-dikkatsiz insan daha ne canlar yakacak. Trafik canavarlarına dur de. Samandağ bizim, ölenler de yaralananlar da, hapse girip vicdan azabı içerisinde yaşayanlar da biziz. Engellenebilir kazaları durdurmak elimizde..”.

 

 CİNAYET GİBİ KAZALAR  

 

-Geçen yıl yaz aylarıydı.Üç genç motosikletle gelirken kaza geçirdi.İki genç olay yerinde can verdi.

 

-Samandağı'nda Deniz-Çevlik yol kavşağı üzerinde motosikletin otomobil ile çarpışması sonucu iki kişi hayatını kaybetti. Bir kişi de yaralandı.

 

-Deniz sitesi istikametinden çarşı istikametine Motosikletle gelmekte olan üç genç otomobile çarparak feci bir trafik kazası geçirdiler.

 

-Hatay'ın Samandağı ilçesinde iki motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü.

 

-Yeşilköy’de bir evin duvarına çarparak durabilen araçta iki kişi öldü. Samandağ merkezinde hükümet konağının önünde bir kaza gerçekleşti.

 

HAYATININ BAHARINDA …

 

3 Haziran Pazar günü saat 19.00 sularında Deniz mahallesi,Mehmet Aslan Caddesi üzerinde Motorsikletle seyir halinde olan 31 yaşındaki tarih öğretmeni İsmail Fırıncıoğulları’na karşı yönden gelen ve sürücüsü alkollü olan bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Deniz sitesi yönünden gelmekte olan aracın Motorsiklete çarptıktan sonra kaçtığı daha sonra yakalanan sürücünün %202 promil alkollü olduğu beliritildi.sürücü gözaltına alındı. 

 

İsmail Frıncıoğulları Arkadaşımız,komşumuz,akrabamızdır,canımızdan bir parçadır. Saamdağ’ın her köşesinde selamlaştığımız yokluğuna hiçbir zaman alışamayacağımız değerli bir dosttur…Ali ilhan’ın dediği gibi üzülmek çözüm değil,bir şeyler yapmak gerekiyor.Bir şeyler yapmak içinde herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor. Samandağ bizim, ölenler de yaralananlar da, hapse girip vicdan azabı içerisinde yaşayanlar da biziz. Engellenebilir kazaları durdurmak elimizde..”

 İsmail Fırıncıoğulları’na Allahtan rahmet,ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

NOT: HABER - VİDEO - RESİM VE KÖŞE YAZILARI ALTINA YAPILAN TÜM YORUMLARDAN YORUM SAHİBİ SORUMLUDUR...

a)Hatay Haberim Medya Grubu

 

HATAY İÇİN 3 GÜNLÜK HAVA DURUMU

BANDIRMA